O mně

Home /O mně

Není nic, co by nešlo nakreslit

Jsem schopen nakreslit realistickou kresbu s prvky fantasy, scifi obrazy a ilustrace, portrét podle fotografie, karikaturu podle fotografie i na živo na různých akcích a oslavách, ilustraci do časopisu a knih, dětskou ilustraci, omalovánky, pexesa, pracovní sešity, kalendáře, karty, kreslenou reklamní tvorbu, ale i počítačovou grafiku plakátů, pozvánek, certifikátů, diplomů, vytvořím firemní logo, bannery, reklamní letáky a spoustu dalšího.

Podívejte se na obrazy k prodeji.


IMAGE: Fantasy kresba  IMAGE: Ilustrace  IMAGE: Kresba  IMAGE: Karikatura  IMAGE: Portret  IMAGE: Grafika  IMAGE: Ilustrace

PETR ŠRÉDL ... PILSEN ... CZECH REPUBLIC

ČESKY

Věnuji se realistické kresbě s prvky fantasy, portrétům, karikatuře, dětské ilustraci, sci-fi ilustraci, počítačové grafice. Ve svých obrazech s oblibou ztvárňuji lidskou postavu, která se mi stala stálou inspirací. Podílím se na vzniku školních pracovních sešitů pro děti, omalovánek, komiksů, často se objevuji na veřejných akcích jako karikaturista.

V roce 2006 jsem se stal členem Volného sdružení umělců jižních Čech, se kterým se účastním na mnohých výstavách doma i v zahraničí.

V roce 2009 vyšla sbírka scifi povídek Vostrá pohoda mého kamaráda Jana Vavřičky, kterou jsem měl možnost ilustrovat. Díky této šanci jsem byl naplno vtažen do světa scifi a fantasy a zásadně to ovlivnilo mojí další tvorbu. 

V roce 2010 jsem se stal jedním z prodávaných autorů Galerie Nemesis v Praze, která sdružuje nejlepší české sci-fi a fantasy umělce. Díky Galerii Nemesis se objevuji na společných výstavách i ve vydaných portfóliích autorů.

Od podzimu roku 2015 začínám kreslit volné pokračování komiksu Malý bůh legendárního autora Vlastislava Tomana, který vychází v časopise ABC do jara 2017.

Intenzivně spolupracuji s fanouškovským sci-fi portálem Vanili.cz, se kterým organizuji výtvarné a literární soutěže.

Ocenění:

2015 - 2. místo Salonu, European Art Fest Linz, Rakousko
2014 - 1. místo v kategorii kresba, Artfest, České Budějovice
2014 - Cena starosty města, Salon International de la Peinture, Zillisheim, Francie

2012 - Čestná cena za kresbu, Salon International des Createurs du Siecle, La Ravoire, Chambery, Francie
2012 - Hlavní cena pro nejlepšího umělce, Salon International de la Peinture, Zillisheim, Francie
2010 - 2. místo výtvarné soutěže Galerie Nemesis PrahaENGLISH

The author lives and works in the town of Pilsen, Czech Republic. He has been interesting in drawing since his childhood. First serious painter career steps were made in 2002. At the beginning Petr drew mainly portraits and later he focused more on details.
Nowadays, Petr Šrédl works mostly on drawings, wall paintings, ilustrations and graphic arts. In 2006 he became a member of the Independent association of artists of South Bohemia. The membership gives to the author possibility to take part in exhibitions around the Czech Republic and abroad as well.

In 2010 Petr Šrédl illustrated a collection of fairy tales by German authors. The collection was published in the town of České Budějovice, Czech republic. He also illustrated a collection of short science fiction stories written by his friend Jan Vavřička. The book received many good book reviews. Thanks to this project Petr was taken into the world of science fiction and fantasy. The painter Petr Šrédl cooperates with science fiction website www.vanili.cz.

The painter took part in „Gallery Nemesis Prague" art competition and he gained the second place. Then the gallery integrated Petr Šrédl in its portfolio of authors. The Gallery Nemesis groups together the best Czech and Slovak scifi and fantasy authors. Petr participates in the gallery joint exhibitions in Prague.

PRICES:

2015 - 2nd place, price European Art Fest Linz, Austria
2014 - 1st place in drawing category, Artfest České Budějovice
2014 - Prix de maire, Salon International de la Peinture, Zillisheim, France
2012 - Prix d´honneur, Salon International des Createurs du Siecle, La Ravoire 2012, Chambery, France
2012 - Grand prix, Salon International de la Peinture, Zillisheim, France
2010 - 2nd place, art competition of Galerie Nemesis Prague
Můj tým

Společně dlouhodobě pracujeme na zajímavých projektech.
Vymyslíme, nakreslíme, zorganizujeme, zpropagujeme, zahrajeme, napíšeme o tom a znovu zpropagujeme.
 

foto
Kreslíř, grafik
Petr Šrédl

"Vymyslí, nakreslí, graficky zpracuje a zařídí."

foto
Herečka, organizátorka
Jitka Matějková

"Vymyslí, napíše, upraví, zahraje, sestaví program, zařídí."

foto
PR koumák
Jan Vavřička

"Vyslechne, poradí, dojedná, propaguje."

foto
Organizátor
Josef Pepíno Balek

"Zorganizuje, domluví a rád vše zařídí."